Wczoraj złapałem taksówkę i pojechałem. Pod koniec jazdy grzecznie powiedziałem kierowcy “Dziękuję”, a on odwrócił się do mnie i powiedział coś z uśmiechem na twarzy.

Wczoraj jechałem taksówką Volt… Pod koniec jazdy powiedziałem kierowcy “Dziękuję”, a on odwrócił się i z chytrym uśmiechem odparł: “Podskakuję!”.

Wszystko we mnie się obracało…. Powiedział jeszcze coś w stylu: “Nie zaśmiecajmy salonu”, ale po cichu wyszedłem, dałem mu jedną gwiazdkę za podróż i napisałem skargę do zespołu wsparcia na niedopuszczalne zachowanie kierowcy wobec mojego Ukraińca.

W ciągu 5 minut otrzymałem e-mail z przeprosinami, obietnicą ponownej rozmowy z kierowcą i rekompensatą w wysokości 25 UAH za straty moralne. Będę stale przypominać wszystkim kierowcom i nie-kierowcom, że na Ukrainie jest tylko jeden język państwowy i należy go szanować!

Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby przyspieszyć czas, w którym będzie on damą w moim kraju. Ponieważ język jest ważną częścią tożsamości narodowej. To obrona i interes, który nie podlega dyskusji…

Related Posts