Mój 25-letni syn żeni się ze 100-letnią kobietą. Niedługo urodzi mi się wnuk, a ja wciąż nie mogę pogodzić się z faktem, że moja synowa jest w moim wieku.

Aleksiej urodził się, gdy jego matka, Nina Aleksiejewna, miała 28 lat. Urodził się bez ojca. Nina miała syna “dla siebie”. Miała dobry biznes, odziedziczony po ojcu i wspaniałe życie. Nina była w 100% samowystarczalna.

Alexey zawsze wyróżniał się niezwykłym myśleniem. Gdy dorósł, zaczął pomagać matce w prowadzeniu biznesu, a później został pełnoprawnym partnerem Niny Aleksiejewny. Pewnego dnia zdarzył się wypadek: Aleksiej uległ wypadkowi. Nina dowiedziała się o tym od swojej przyjaciółki Lyoshy, która siedziała na miejscu pasażera i nie odniosła żadnych obrażeń. Przyjaciółka jej syna powiedziała, że Lyosha została zabrana do szpitala.

Nina wpadła w szał. Natychmiast skontaktowała się ze szpitalem i powiedziano jej, że jej synowi nic nie jest. Godzinę później Lesha zadzwonił do matki z pokoju kolegi: “Mamo, nic mi nie jest. Nie ma sensu do mnie przychodzić. Lepiej zajmij się swoimi sprawami. Założyli mi gips na nogę i za kilka dni zostanę wypisana.

Po tej rozmowie Nina uspokoiła się. Aleksiej był w innym mieście. Nina miała tam przyjaciółkę, Zarę. Nina poprosiła Zarę, aby poszła do szpitala jej syna, gdyby potrzebował pomocy. Kobieta wysłała nawet dużą sumę do przyjaciela, aby kupić kilka smakołyków dla Lyoshy. Tydzień później Aleksiej wrócił do domu, ale był jakoś cichy, nie taki jak zwykle. Nina Aleksiejewna myślała, że zmienił się z powodu wypadku.

Ale z czasem Aleksiej stawał się coraz dziwniejszy. Pewnego dnia powiedział matce, że chce z nią poważnie porozmawiać. Nina Aleksiejewna już wyobrażała sobie w głowie przerażające scenariusze. Syn powiedział, że podczas pobytu w szpitalu między nim a Zarą zaiskrzyło. Chciał ostrzec matkę, że zamierza zaprosić Zarę do siebie. Powiedzieć, że Nina Aleksiejewna była wściekła, to mało powiedziane. Płakała, krzyczała, wylewała pomyje, ale to nie działało na jej syna – stał na swoim stanowisku. Nina Aleksiejewna zadzwoniła nawet do swojej przyjaciółki, mówiąc jej, żeby się opamiętała

– Lesha jest 20 lat młodsza, jeśli nie więcej, to byłaby katastrofa. Ale Zara i Aleksiej byli w sobie zakochani po uszy. Nina myślała, że z czasem miłość minie i Aleksiej wróci do dawnego życia. Pewnego dnia Aleksiej zadzwonił i powiedział, że jedzie odwiedzić matkę. Nina Aleksiejewna myślała, że jej syn powie, że on i Zara nie dogadują się, nie trzymają się razem, ale niestety tak się nie stało.

Aleksiej z radością wszedł do domu, położył go na torcie upieczonym przez Zarę i powiedział, że on i Zara pobiorą się za 3 miesiące i chętnie zobaczą Ninę na uroczystości. Ale najważniejsze wiadomości miały dopiero nadejść. Aleksiej powiedział, że Nina wkrótce zostanie babcią. Nina Aleksiejewna siedziała w kuchni i płakała. Nie wiedziała nawet, czy są to łzy radości, czy smutku.

Related Posts