Kiedy spotkałem samotną kobietę z walizką na środku drogi, postanowiłem zrobić jej dobry interes. Ale kiedy to usłyszała, zaczęła płakać

Pracuję jako lekarz w mieście, ale mieszkam na wsi. Codziennie wracam do domu bardzo zmęczony. Oprócz leczenia ludzi, często słucham historii ich życia. Osoby starsze często narzekają na swoje życie. Jestem więc wyczerpany psychicznie. Jechałem drogą późno w nocy i zobaczyłem dziewczynę z dużą walizką, która próbowała złapać samochód, ale nikt się nie zatrzymywał. Zrobiło mi się jej żal, więc postanowiłem ją podwieźć.

Okazało się, że musiała jechać do sąsiedniej wioski. Rozmawialiśmy po drodze. Okazało się, że jest studentką, studiuje, aby zostać nauczycielką. Wieczorami pracowała na pół etatu w kawiarni. Ale właściciel kawiarni oszukał ją, nie płacił jej pensji, a ona nie miała pieniędzy, aby zapłacić za wynajęty pokój, więc została wyrzucona ze swoim dobytkiem. Musiała wrócić do swojego brata w wiosce. Oboje nie mają rodziców, są sierotami.

Ale ona też nie chce odwiedzać brata, ponieważ jego żona nie lubi gości. Za każdym razem, gdy siadają do kolacji, żona dosłownie gapi się na to, ile jedzenia je jej siostra. Życie z moim bratem z powodu jego żony jest bardzo trudne, ciągle jest z czegoś niezadowolona, narzeka i wszczyna kłótnie z byle powodu. Słuchałem tej dziewczyny i zdałem sobie sprawę, że mówi mi wszystko tak szczerze, mówi mi prawdę. Okazało się, że ma na imię Oksana. Naprawdę podoba mi się to imię.

Wtedy zebrałem się na odwagę i powiedziałem: “Rozumiem, że znamy się dopiero od godziny, ale chcę ci złożyć małą propozycję. Nie bój się, najpierw pomyśl, a potem mi odpowiedz. Jestem singlem, mieszkam sam. Mam wolny pokój, kiedyś należał do mojej matki, teraz jest pusty. Mogłabyś zamieszkać ze mną, zwłaszcza że moja wioska jest bliżej miasta i uniwersytetu niż wioska twojego brata.

Zamiast tego musisz tylko sprzątać dom i gotować obiady. Wracam późno z pracy, jestem bardzo zmęczona i nie mam czasu. Oksana zastanowiła się chwilę, spojrzała na mnie i zgodziła się. Byłem taki szczęśliwy, ona jest piękną dziewczyną, bardzo piękną. Zaczęliśmy mieszkać razem. Potem stopniowo pojawił się romans, a sześć miesięcy później pobraliśmy się. W ten sposób znalazłem swoją narzeczoną w drodze.

Related Posts