Vika rzuciła we mnie dziećmi i uciekła do rodziców. A kiedy stanęliśmy na nogi, nagle się pojawiła.

Wiele lat temu zmarła moja matka, a mój ojciec, który był wtedy jeszcze dość młody, przyprowadził do naszego domu inną kobietę. Nie winię go za to w żaden sposób. Strata żony też była dla niego ciężka. Po ukończeniu dziewiątej klasy wstąpił do technikum w stolicy i zamieszkał w internacie. Lata mijały. Skończyłem studia i znalazłem dobrą pracę.

Tam poznałem Vikę. Zaczęliśmy razem mieszkać. Wkrótce zaszła w ciążę i mimo sprzeciwu rodziców oficjalnie zarejestrowaliśmy nasz związek. Na jednej z naszych regularnych wizyt kontrolnych dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć dwójkę dzieci, a nie tylko jedno. Nasze bliźniaki przyszły na świat, a Victoria stała się niepodobna do siebie.

Bardzo martwiłem się jej stanem, ale zwaliłem to na depresję poporodową. Musiałem pracować jeszcze ciężej, aby zarobić więcej pieniędzy. W końcu dwójka dzieci to spory wydatek…

Kiedy dzieci miały sześć miesięcy, moja żona zostawiła nas i wróciła do swoich rodziców. Mieszkaliśmy niedaleko siebie. Będąc tak blisko, nie chciała widzieć swoich dzieci. Moja żona złożyła pozew o rozwód, teściowa udawała, że mnie nie zauważa i odwracała wzrok, gdy się spotykaliśmy.

Zostałem zmuszony do zamieszkania z ojcem i macochą. Była dość łagodna i opiekuńcza w stosunku do swoich wnuków. Pomogła mi i została z nimi przez jakiś czas. Jestem jej za to niezmiernie wdzięczny. Kiedy dzieci osiągnęły wiek przedszkolny, wróciłem do stolicy i podjąłem pracę.

Niedawno spotkałem moją byłą dziewczynę przypadkiem na ulicy, kiedy wracałem z dziećmi z premiery nowej kreskówki. Vika powiedziała, że chce spróbować wszystkiego jeszcze raz.

Byłem zaskoczony. Czy ona naprawdę myśli, że coś można przywrócić? Kiedy dzieci dorosły, kiedy nauczyliśmy się żyć i radzić sobie bez niej? “Przez te wszystkie lata ani razu do nas nie przyszła ani nie zadzwoniła.” “Nie potrzebujemy cię!” powiedziałem. Jestem pewien, że w przyszłości dzieci zrozumieją, dlaczego to zrobiłem i mi wybaczą.

Related Posts