Dlaczego mam pomagać finansowo głupiej kobiecie, która nauczyła się tylko rozmnażać, a nie nauczyła się zarabiać na swoje dzieci…

Po raz kolejny w wiadomościach pojawiają się historie o samotnej matce z wieloma dziećmi, która potrzebuje pomocy finansowej. Imiona w tych historiach są różne, ale istota jest taka sama: 3-5 dzieci, jej mąż uciekł, nie jest zatrudniona z powodu dzieci i ogólnie nie ma czasu na pracę z powodu dzieci. Nie ma krewnych z pieniędzmi, więc proszę o pomoc, życzliwi ludzie…!

Czytałam to, przeklinałam głupotę i bezczelność kobiet i nagle usłyszałam od znajomych, że jestem okrutna, bo jako kobieta powinnam zrozumieć biedną matkę, a mężczyźni to palanty!

Mam tego dość! Nie, naprawdę, dlaczego mam współczuć i pomagać finansowo głupiej kobiecie, która nauczyła się rozmnażać, ale nie nauczyła się myśleć i zarabiać pieniędzy? Czy została zmuszona do rodzenia w takich ilościach? Czy nie rozumiała, ile pieniędzy potrzeba na utrzymanie takiego tłumu dzieci? O tak, miała męża. Więc wyszła za mąż i może rozmnażać się w nieograniczonych ilościach, ponieważ jej mąż musi utrzymywać swoje dzieci?

Czy ktoś zapytał mężczyznę, czy chce mieć tyle dzieci? Czy będzie w stanie tyle zarobić? Czy żona nie wie ile zarabia jej mąż i czy wystarczy dla wszystkich? Cóż, powiedzmy, że zaszłaś w ciążę przez przypadek, może nie planowałaś tego, ale czy tak trudno jest usiąść i omówić z mężem kolejny dodatek? Czy jesteś przeciwko aborcji, ponieważ Bóg dał ci dzieci? Dlaczego więc ktoś inny miałby karmić twoje dzieci, a nie ty i Bóg? Czy twój mąż, który jest taki zły, uciekł? Więc zaplanowałaś wszystko bez niego.

Swoją drogą, dlaczego wiele matek nie bierze z góry pod uwagę możliwości utraty męża z różnych powodów? Zawsze istnieje możliwość, że zostaniesz sama z dziećmi, co wtedy zrobisz? Czy mężczyzna również brał udział w poczęciu i czy powinien pomóc? Jeśli nie uzgodniliście wcześniej, czy chcecie mieć dzieci, czy nie, lub jeśli mąż jest przeciwny prezerwatywom, kontroluj swoje ciało samodzielnie – są pigułki i spirale. Ale wygląda na to, że po prostu wygodnie jest ci być żoną i rozmnażać się pod tym sosem, pozostawiając zapewnienie dzieci komukolwiek poza sobą.Rozmnażaj się mądrze! Odebranie beztroskiego dzieciństwa swoim dzieciom jest bardzo nieodpowiedzialnym czynem!

Related Posts