Kiedy przyjęliśmy starszą panią do naszego domu, nie mogliśmy sobie wyobrazić, jak cudownie się to skończy

Mamy z mężem własną firmę, nasz syn ma 10 lat, niestety nie może poruszać się samodzielnie, tylko na wózku inwalidzkim. Kolya jest niezwykle rozwiniętym chłopcem, a lekarze dają mu szansę na wyzdrowienie, potrzebuje stałej opieki, ale mój mąż i ja pracujemy i nie zawsze możemy być przy nim. Dlatego zdecydowaliśmy się zatrudnić nianię dla naszego syna i szukaliśmy odpowiedniej kandydatki przez ponad miesiąc, ale nikt nam nie odpowiadał.

Mieliśmy dobre dochody, zawsze utrzymywaliśmy nasz dwupiętrowy dom w czystości i szukaliśmy kogoś, kto pomógłby nie tylko z naszym synem, ale także z pracami domowymi. Przez jakiś czas prosiliśmy naszą krewną o opiekę nad Mykolą, gdy byliśmy w pracy, ale kobieta nie mogła pracować przez długi czas. Pewnego dnia, wracając z pracy, zobaczyliśmy starszą kobietę na przystanku autobusowym w pobliżu naszego domu. Na zewnątrz panowała śnieżyca, a biedna kobieta siedziała na mrozie i marzła.

Mężczyzna zaproponował, że zatrzyma się i podwiezie nieznajomą, a ja uprzejmie się zgodziłem. Wysiedliśmy z samochodu i zobaczyliśmy zapłakane oczy kobiety – Dzień dobry. Ostatni autobus już odjechał, siedzisz tu na próżno, po prostu marzniesz – powiedział mężczyzna – Synu, nie czekam na autobus, po prostu nie mam dokąd pójść… Córka wyrzuciła mnie z domu, a najstarszy syn poszedł do pracy, jego żona mnie nie lubi i nawet nie chce mnie widzieć.

Nie czekam już na nic, siedzę tu i myślę o tym, jak zasłużyłam na to, by moje dzieci mnie traktowały. Spojrzeliśmy z mężem na siebie i po cichu zdecydowaliśmy, że przyjmiemy nieznajomą, z jakiegoś powodu wzbudziła zaufanie od pierwszego wejrzenia. “Wiesz, czekałeś wystarczająco długo – zapraszamy cię do naszego domu, mamy dużo miejsca w naszym domu i szukamy niani dla naszego syna, jest na wózku inwalidzkim i potrzebuje opieki, a ty pomożesz nam w domu” – powiedziałam.

Babcia spojrzała na nas życzliwym wzrokiem i przedstawiła się jako Nina Petrovna. W drodze do domu Nina powiedziała mi, że sama wychowała dwoje dzieci i postawiła je na nogi. Jej najstarsza córka wcześnie wyszła za mąż i urodziła troje wnucząt; jej mąż nigdy nie lubił swojej teściowej i zawsze kłócił się z żoną z jej powodu. Syn babci Niny znalazł kobietę, która natychmiast stała się głową rodziny; nie lubiła matki swojego męża i nie pozwalała mu się z nią komunikować.

Ostatni rok był trudny dla emerytki, ponieważ wprowadziła się do córki, a jej mąż obrażał żonę, patrzył na nią z boku i mówił, że ona ich tylko zjada. Dziś rano babcia Nina nie wytrzymała, gdy córka i zięć zaatakowali ją i zaczęli obwiniać za wszystkie swoje kłopoty, wyrzucili ją z domu. Żal mi było tej kobiety, bo widziałam, że ma dobre serce.

Nasz Kolya od razu dobrze dogadał się z babcią Niną, która pracowała jako nauczycielka matematyki, więc wiedziała, jak podejść do dzieci. Daliśmy jej przestronny pokój i płaciliśmy miesięczną pensję za opiekę nad naszym synem i prace domowe. W ciągu roku Baba Nina stała się pełnoprawnym członkiem naszej rodziny; Mykoła nazywał ją babcią, chodzili razem na spacery, a ona zabierała go do klubów.

Byliśmy mile zaskoczeni, gdy nasz syn stanął na nogi, a to wszystko dzięki babci Ninie, która codziennie z nim pracowała, motywowała go. Od naszego pierwszego spotkania minęły dwa lata, dzieci Niny kilkakrotnie przychodziły do nas i przepraszały matkę. Wybaczyła im, ale nie chciała wracać, mówiąc, że teraz jesteśmy jej rodziną.

Related Posts