– Jesteś mamą Olega? Mam na imię Oksana, poznaliśmy się wcześniej. Przyszłam do ciebie. Pewnie ci nie powiedział, ale urodziłam syna trzy miesiące temu

Svitlana przez przypadek dowiedziała się, że jej syn ma dziecko. Do drzwi zapukała dziewczyna o imieniu Oksana: -“Pani jest mamą Olega? Nazywam się Oksana, wcześniej spotykaliśmy się z pani synem, ale potem chodziliśmy do szkoły osobno”. -“Tak, jestem jego mamą. Ale Olega nie ma teraz w domu, możesz wejść. -Dobrze, że go nie ma. Przyszłam do ciebie. Pewnie ci nie powiedział, ale urodziłam syna trzy miesiące temu. Nie potrzebuję niczego od Olega. Chodzi o to, że moja babcia jest pediatrą i chcielibyśmy wiedzieć, czy ktoś z twojej rodziny kiedykolwiek na coś chorował.

Pytam na wszelki wypadek, dla spokoju mojej babci. Ale dziecko jest zdrowe, wszystko jest w porządku. Svitlana rozmawiała z Oksaną jeszcze przez chwilę, a kiedy dziewczyna wyszła, Svitlana zaczęła płakać. Nie mogła nawet myśleć, że sama została babcią. Była tak szczęśliwa, że sama chciała zobaczyć dziecko. Kiedy Oleh wrócił do domu, odbyli rozmowę. Wiedział, że Oksana urodziła, ale od razu powiedział, że nie będzie brał udziału w życiu dziecka. Oksana rodziła dla siebie.

Następnego dnia Switłana kupiła dużą zabawkę i ciasto i poszła zobaczyć się z Oksaną. Kiedy zobaczyła wnuka, wyglądał tak samo jak Ołeh, gdy był dzieckiem. Zaczęła odwiedzać go częściej, bardzo polubiła Oksanę. Była spokojną, oszczędną i miłą dziewczyną. Switłana postanowiła, że musi zadbać o to, by Ołeh i Oksana znów byli razem. Kupiła więc owoce, pieluchy i bandaże. Zabandażowała nogę i powiedziała Ołehowi, że źle upadła. Musiała dostarczyć zakupy Oksanie, więc poprosiła go, by zrobił to za nią.

Oleg niechętnie wziął paczki i poszedł na pierwsze spotkanie z synem. Wtedy Oksana zdała sobie sprawę z podstępu teściowej. Zadzwoniła do Olega i poprosiła go, aby popilnował dziecka tylko przez godzinę, ponieważ miała kilka pilnych spraw do załatwienia, a jej babci nie było w domu. Oleg przyjechał ponownie. Za każdym razem zostawał z Oksaną i dzieckiem coraz dłużej. Po pewnym czasie Oleg zapytał matkę, jak by się czuła, gdyby oświadczył się Oksanie. Svitlana była bardzo szczęśliwa. Więc przy odrobinie wysiłku

Related Posts