Kiedy Inna poznała matkę swojego męża, prawie zaniemówiła. Czuła się źle z powodu tego, jak ubierała się jej teściowa

Inna była na ostatnim roku studiów, kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży. Ona i jej chłopak natychmiast wzięli ślub i przeprowadzili się do jego mieszkania. I wtedy Inna poznała jego matkę, która niedawno wróciła z wakacji. Matka mężczyzny miała na imię Anna i choć była emerytką, czuła się jak młoda dziewczyna. To natychmiast uderzyło Innę, która spojrzała na swoją teściową z prawie otwartymi ustami. Inna czuła się tak swobodnie, że to było prawie tak, jakby babcia Anna nosiła takie krótkie spódniczki. W tym wieku powinna ukrywać wszystko, co złe, ale ona to pokazuje.

Co więcej, po pewnym czasie Anna zapragnęła młodzieńczej fryzury, więc obcięła włosy jak chłopak, a także zrobiła sobie mały tatuaż i przekłuła brew. Inna nie miała słów, by opisać swoje oburzenie. „Jak kobieta w tym wieku może wyglądać jak młoda kobieta? Jej zmarszczki jasno dawały do zrozumienia, kogo zamierza oszukać. Ale Hanna nie chciała oszukiwać ani rzucać się w oczy. Po prostu straciła swoje młode lata i teraz chce je przeżyć. Kiedy urodziła syna, miała do prowadzenia cały dom, łącznie z chorym ojcem.

Hanna pracowała od rana do wieczora i nie miała męża. Tak minęły jej najlepsze lata, podczas których nie mogła spróbować niczego nowego i dobrze wypocząć. Teraz nadrabia zaległości. Inna z oburzeniem opowiada matce o pojawieniu się teściowej. Matka słucha Inny i uświadamia sobie, że gdyby miała odwagę Anny, też nie miałaby nic przeciwko eksperymentowaniu ze swoim wyglądem. W przeciwnym razie nosi tę samą workowatą sukienkę, która zakrywa całą jej sylwetkę. Nie pamięta, kiedy ostatni raz była na morzu. Może tylko patrzeć na Annę i zazdrościć jej.

Related Posts