Vasya zostawił Tanię i dzieci dla innej kobiety. Ale po długiej depresji Tanya stanęła na nogi, a potem wydarzyło się coś nieoczekiwanego

Tanya nie wracała do domu z pracy z pustymi rękami. Lubiła pójść do sklepu i kupić małą butelkę wina na wieczór do kolacji. W domu zobaczyła następujący obrazek: jej konkubent Wasia pakował się – Wasia, znalazłeś pracę? Nie, wyjeżdżam. – Dokąd jedziesz? Jest dziesiąta wieczorem. – Głupi jesteś? Powiedziałem, że odchodzę, zostawiam cię, idioto. Nogi Tanyi osłabły i upadła na krzesło… Wszystko w porządku? Mają dwójkę małych dzieci: „Wasia, jesteś chory? Urodziłam twoje dzieci.

Podniosłam cię jak bezdomnego na myjni samochodowej. Umyłam cię, nakarmiłam, zmieniłam w człowieka. Cały czas siedziałaś w domu, podczas gdy ja pracowałam i karmiłam was wszystkich… i to jest twoja wdzięczność? – Nie porzucę dzieci, ale ciebie – tak. Jestem zmęczona tym, że co wieczór wracasz do domu z butelką, mówiąc, że to „na apetyt”. Ale Lyuba taka nie jest, nie pachnie alkoholem, pachnie czymś słodkim i przyjemnym.

– Więc przyszedłeś zobaczyć się z Lyubką? Czy ty w ogóle wiesz, kim ona jest? Uciekła z miasta i przyjechała do nas, kto wie, co się z nią stało w mieście. Taki z ciebie frajer, że się z nią zadajesz. Wasia nie słuchał już Tani, kopnął w drzwi i wyszedł. To w końcu złamało Tanię, zaczęła bardziej narzekać. Przychodziła do pracy na kacu, była krawcową i długo nie mogła zacząć szyć, palce jej nie słuchały. Tak mijały tygodnie. Tanya piła co wieczór, czasem zapominając ugotować coś dla dzieci, które jadły tylko w przedszkolu.

Tanya opuściła swój dom, wszystko śmierdziało spalinami, w garnkach pojawiła się pleśń, a dzieci biegały brudne. Opiekunowie przyszli do domu Tanyi i zabrali dzieci, a jej powiedziano, że wciąż ma szansę wszystko odzyskać. Miała pracę, mieszkanie, ale musiała tylko uporządkować swoje sprawy. Tanya wzięła krótki urlop od szefa. Przez kilka dni leżała na łóżku, nie mogąc się podnieść. Trzymała się jednak ostatkiem sił, by nie sięgnąć po kolejną butelkę.

Piątego dnia, kiedy zdała sobie sprawę, że wrócił jej apetyt i nie może już wytrzymać bez butelki, zaczęła sprzątać mieszkanie i poszła do pracy. Ciężko pracowała, a po pracy, żeby nie myśleć o butelce, zaczęła sprzątać mieszkanie. Po kilku miesiącach dzieci wróciły do niej, ale wciąż do niej przychodziły. Ale Tanya trzymała się, przestała myśleć o płaczu, jej dzieci były na pierwszym miejscu. Nawet kiedy Tania dowiedziała się, że Wasia oświadczył się swojej dziewczynie, nie załamała się.

Chociaż było to trudne, ponieważ urodziła mu dzieci, mieszkali razem przez 8 lat i nie było mowy o urzędzie stanu cywilnego. Kilka miesięcy później Vasya wrócił z podbitym okiem: „Tanya, przepraszam… okazało się, że Lyuba uciekła od męża. Mężczyzna ją znalazł, przyszedł, pobił mnie i zaciągnął ją za włosy do swojego samochodu.” – Wasia, dziękuję ci za dzieci, za lekcję, której mnie nauczyłeś. Wynoś się stąd.

Related Posts