Po tym, jak lekarz ogłosił straszną diagnozę, mój mąż natychmiast mnie zostawił. Ale najgorsze jest to, że nawet moi rodzice się ode mnie odwrócili

Prowadziłam zwyczajne życie: praca, mąż, dziecko, przyjaciele, zwykła rutyna. Gdybym została poproszona o ocenę mojego życia i spojrzenie na nie z zewnątrz, śmiało odpowiedziałabym, że jestem zadowolona ze wszystkiego i absolutnie szczęśliwa. Nie chciałam niczego zmieniać. Ale jedno niedawne wydarzenie dosłownie wywróciło całe moje życie do góry nogami i sprawiło, że zacząłem patrzeć na ludzi bez masek. To prawda, co mówią: przyjaciela poznaje się po tym, jak go widzi. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że w kłopotach poznaje się rodziców, męża i przyjaciół.

Podczas jednej z rutynowych wizyt kontrolnych lekarz zdiagnozował u mnie straszną biegunkę. Po prostu bolała mnie głowa, więc poszłam na kontrolę. Myślałam, że przepiszą mi jakieś tabletki i wszystko minie, a tu proszę! Mój mąż był przy mnie, kiedy ogłoszono diagnozę, i bardzo zbladł. Przez trzy dni powtarzał mi, że zawsze będzie przy mnie, ale zawsze trwało to trzy dni, a potem spakował swoje rzeczy i powiedział: „Katia, przepraszam, ale nie mogę tego zrobić, moja matka mówi, że jestem jeszcze młody i zbuduję własne życie, na razie… W porządku jest oszukiwać męża, ale moi rodzice odwrócili się ode mnie!

W chwili, gdy najbardziej ich potrzebowałam, przestali odbierać telefony i wyjechali na wakacje. Moja mama i tata lubią podróżować i postanowili nie obciążać się chorą córką, chociaż kiedy byłam zdrowa, aktywnie się ze mną komunikowali. „Katia, wyzdrowiejesz, dbaj o siebie, o, Kolya jest tutaj, mamy dziś zabiegi wodne, spieszę się, pa, kochanie!” – mówiła moja mama. Zostałam z pięcioletnim synem w ramionach. Nie wiedziałam, jak żyć, a co najważniejsze, dlaczego.

Poszedłem na następną kontrolę, czując się przygnębiony. Po przejrzeniu dokumentów lekarz powiedział mi: -Zdiagnozowano u Pani biegunkę? -To jakaś pomyłka! Jesteś z rowu! Nogi mi się ugięły i prawie się przewróciłem. Czy to był tylko sposób na otwarcie oczu? Co mam teraz zrobić?” Kiedy mój mąż dowiedział się, że diagnoza była pomyłką, zaczął prosić o powrót, a moi rodzice zaczęli częściej dzwonić.

Related Posts