Moja teściowa nazywała mnie 3leadem, ale po rozwodzie z mężem wpadłam na genialny plan, żeby im obojgu utrzeć nosa

Ożeniłem się zaraz po ukończeniu studiów. W tym czasie dostałam pracę w dużej firmie. Mój mąż dobrze zarabiał, ale niektórzy uważali, że mój mąż powinien mieć dziewczynę, która odniosła sukces finansowy, a ja nią nie byłam.

To była moja teściowa, Lidia Wasyliewna. Żaden dzień w naszym domu nie obył się bez skandali związanych z moją pracą.

Moja teściowa zawsze wyobrażała sobie córkę swojej przyjaciółki, która pracowała jako administratorka w salonie kosmetycznym, obok Koli, a ja stałam się żywą przeszkodą na drodze jej syna do lepszego życia.

Żyłem z tymi myślami, skandalami i walkami przez dwa lata, a potem złożyłem pozew o rozwód. Kolya prosił mnie, żebym została, obiecywał, że wkrótce się przeprowadzimy, nasze życie się zmieni, a jego matka przestanie nam przeszkadzać, ale moje nerwy były na skraju załamania. Potem miałam nawet problemy zdrowotne z powodu stresu. Co może zrobić kobieta, która nie ma życia osobistego? Praca, praca i jeszcze więcej pracy! Rzuciłam się w wir pracy. Pracowałam prawie 14 godzin dziennie. Robiłam to dobrowolnie. Nie narzekałam.

Byłem zadowolony ze wszystkiego. A potem nagle zdałem sobie sprawę, że mogę pracować dla siebie tyle samo i zarabiać wielokrotnie więcej. Ta myśl zaczęła mnie prześladować. Wkrótce rzuciłem pracę i zacząłem pracować w nieruchomościach. Nie jest to moja specjalność, ale ten fakt mnie nie powstrzymał – osiągnąłem wyżyny w swojej dziedzinie i rok później stałem się jednym z największych przedsiębiorców w moim małym mieście. W tym czasie miałem już dwa mieszkania w mieście. Sprzedałem je i kupiłem własny dwupiętrowy dom z werandą i działką 10 km od miasta.

Wszyscy wiedzieli o moim sukcesie, w tym oczywiście moja Lidia Wasiliewa. Dzwoniła do mnie wiele razy, proponowała spotkanie, bo to była jej szansa – synowa z grubym portfelem. Odmawiałam na wszelkie możliwe sposoby, ale teściowa była nie do zatrzymania. Pewnego dnia pojawiła się na moim progu z dwiema walizkami. Skąd znała mój adres, Bóg jeden wie. “Co ty tu robisz?” zapytałam. “Cóż, szwagierko, wprowadzam się do ciebie. Będę ci opowiadać 24 godziny na dobę, jakim mądrym, przystojnym i odpowiedzialnym mężczyzną jest Mykoła.

– Wyobrażasz sobie różne rzeczy. “Nie wpuszczę cię, nie będziesz tu mieszkał, a o swoim Mikołaju możesz opowiadać innym, znam go osobiście.” – Nie, kochanie, mylisz się. Jestem wolnym człowiekiem, mogę mieszkać gdzie chcę. I wciąż jest wiele rzeczy, których nie wiesz o Nikołaju. Myślałam, że teściowa żartuje. Oczywiście, że żartuje! Mieszkaliśmy razem przez trzy tygodnie. Jakoś zmarnowała swoje szczęście i nie wiadomo było, co chciała wtedy osiągnąć. Po trzech tygodniach odwiedził nas sam Mykoła: “Mamo, to nie jest normalne, chodźmy do domu, proszę cię jako człowieka – powiedział – nie możesz tak po prostu mieszkać w cudzym domu.

– Nie, nigdzie się nie wybieram. To jest twój dom, Kolka. A raczej nasz dom!” – powiedziała moja teściowa, uśmiechając się – “To kiedy ślub? Muszę przyznać, że moje uczucia do Koli nigdy nie ostygły. Po prostu przez cały ten czas chciałam udowodnić byłemu mężowi, że nie przepadnę i że mogę zarabiać więcej niż on. W końcu Lidia Wasiliewna osiągnęła swój cel. Na początku Kola kilka razy zaaranżował “tajne” randki, a potem oficjalnie wróciliśmy do siebie; ale nie mieliśmy ślubu.

Related Posts