Po ślubie myślałam, że zamieszkamy z mężem w ogromnej rezydencji jego matki. Szybko jednak zrozumiałam, dlaczego jego siostry zdecydowały się wyprowadzić.

Kiedy wyszłam za mąż, wszyscy uważali mnie za szczęściarę, ponieważ moja teściowa, która pracowała we Włoszech, wybudowała ze swoich zarobków ogromny trzypiętrowy dom, oczekując, że jej syn zamieszka w nim razem z nią.

Kiedy jednak ją poznałam, wyczułam pewien problem: obie siostry mojego męża początkowo kategorycznie odmówiły zamieszkania z nią, co wywołało mój niepokój. Chociaż twierdziła, że jej córki chcą budować swoją przyszłość za granicą, obie siostry subtelnie zasugerowały mi, że lepiej mieć własne domy,

niż polegać na domu matki. Jednak mój mąż czuł się zobowiązany do przyjęcia jej hojnej oferty, ponieważ nie mieliśmy własnego domu.

Mieszkanie z nią przez miesiąc okazało się pouczające. Nieustannie podkreślała swój autorytet, przypominając nam, że to jej dom i jej zasady mają pierwszeństwo przed wszystkim innym. Czując się zduszona, powiedziałam mężowi, że odchodzę i przekonałam go, by do mnie dołączył, jeśli chce, by nasze małżeństwo przetrwało.

Na szczęście zgodził się. Wynajęliśmy mieszkanie, pracowaliśmy niestrudzenie i w końcu, po pięciu latach, udało nam się kupić własny przytulny dom. Jeśli chodzi o moją teściową, nadal mieszka sama w swoim ogromnym domu.

Jej oszczędności przepadły, a emerytura ledwo pokrywa wydatki. Mój mąż czasem ją odwiedza i wtedy wspomina, że może ogrzać tylko jeden pokój. Zastanawia mnie ta sytuacja: po co budować taką rezydencję – dla kogo, jeśli nie dla rodziny – a potem nadwyrężać relacje z bliskimi? Mimo jej zaproszenia wolę zostać w naszym mieszkaniu, gdzie naprawdę mamy spokój. Podtrzymuję swoją decyzję o zdystansowaniu się od jej posiadłości. I jest to niewątpliwie słuszny krok.

Related Posts