Angelina nadal opiekowała się teściową, nawet po zdradzie męża. Ale wtedy zdała sobie sprawę, że musi zbudować własne życie.

Zainspirowana cnotliwym życiem swoich rodziców, Angelina zapragnęła podobnej egzystencji na świecie, wzajemnej troski i szczęścia. Poznała Pavlo, młodego mężczyznę z sąsiedniej wioski, którego samotnie wychowywała matka. Sześć miesięcy później pobrali się, a Angelina zamieszkała z nim.

Początkowo brak zainteresowania Pavlo swoim ojcem i odwrotny stosunek Angeliny do jej rodziny spotkały się ze zdumieniem i milczeniem.

Próby zbliżenia się Angeliny do teściowej, Niny Iwanowny, nie zostały docenione: Nina otwarcie wyrażała swoje niezadowolenie z Angeliny przyjaciołom i sąsiadom, krytykując jej pracę jako sprzedawczyni w wiejskim sklepie. Pomimo chłodu ze strony męża i jego matki,

Angelina wytrwała, ponieważ jej praca pozwalała jej na codzienne interakcje z mieszkańcami wioski. Tymczasem jej teściowa nadal jej nie pochwalała, oskarżając ją nawet o niewłaściwe zachowanie w pracy.

Małżeństwo Angeliny i Pavlo pozostawało bezdzietne przez trzy lata, co jeszcze bardziej podsycało krytykę teściowej. Kiedy Angelina zasugerowała, by poddali się badaniom lekarskim, Pavel i Nina odrzucili jej sugestię z pogardą.

Od tego dnia Angelina nauczyła się milczeć, aby uniknąć eskalacji kłótni. Jednak częste podróże służbowe Paula i jego przyznanie się, że ma inną kobietę, doprowadziły do ich separacji. Kiedy Nina się o tym dowiedziała, próbowała manipulować sytuacją, udając słabość.

A Angelina, nawet po zdaniu sobie sprawy z jej oszustwa, nadal opiekowała się nią podczas jej hospitalizacji. Później miłość i oddanie Angeliny pozostały po stronie jej byłej teściowej, nawet gdy jej rodzice zaprosili ją do powrotu do wioski.

Matka Pavlo stopniowo zdała sobie sprawę ze znaczenia Angeliny w jej życiu, ponieważ jej syn i jego nowa partnerka nie zwracali na nią uwagi.

Życie Angeliny zmieniło się na lepsze, gdy poznała Andrija, rozwiedzionego miejscowego mężczyznę, który wrócił do wioski do pracy.

Szybko przypadli sobie do gustu i postanowili się pobrać, mimo że Angelina martwiła się o swoją byłą teściową.

Andrij, wyrozumiały i współczujący, zasugerował, by poważnie porozmawiali z Pavlo. W przeddzień cichego ślubu Angelina odkryła, że jest w ciąży i była bardzo szczęśliwa. Pavlo, pod wpływem interwencji Andrija, postanowił zabrać matkę do siebie.

Życie Angeliny i Andrieja rozkwitło wraz z narodzinami ich dzieci: żyli szczęśliwie w odnowionym domu rodzinnym Andrieja. Nina Iwanowna wkrótce wróciła do własnego domu, nie mogąc przystosować się do nowej sytuacji z partnerem Pavlo.

Related Posts