Oleg miał już dość długich pobytów teściowej w ich domu, więc zwierzył się z tego swoim przyjaciołom. Na szczęście jeden z nich wpadł na genialny plan.

Oleg był zaniepokojony, gdy usłyszał, że jego teściowa, Margarita Siergiejewna, zostanie z nimi przez miesiąc. Nigdy nie lubił jej długich wizyt w ich małym mieszkaniu. Jednak jego żona, Marina, nalegała, by jej matka została, wierząc, że jej pomoc będzie przydatna, zwłaszcza że Oleg był często zajęty pracą i nie mógł pomóc przy ich synu, Daniilu.

Po przyjeździe Margarita natychmiast zaczęła narzucać domownikom swoje preferencje żywieniowe, nalegając na zdrową dietę i wprowadzając potrawy takie jak duszone karczochy jerozolimskie i galaretka owsiana. Oleh, który nie był przyzwyczajony do takiego jedzenia, wyraził niezadowolenie i uciekł się do gotowania dla siebie i swojego syna osobno.

Pewnego wieczoru Oleh odkrył, że jego teściowa potajemnie delektowała się przygotowanym przez niego kurczakiem, co oczywiście było sprzeczne z jej wcześniejszymi instrukcjami dotyczącymi zdrowego odżywiania. Wszystko to, a także jej ciągłe komentarze w programach telewizyjnych, zwiększyły jego frustrację.

Czując się jak gość we własnym domu i znudzony przebywaniem sam na sam z żoną, Oleg powiedział swoim przyjaciołom Witalikowi i Julii o swoich trudnościach. Julia zaproponowała plan: stworzyć pozory romansu poprzez zmianę wyglądu i nawyków Olega, mając nadzieję, że zachęci to Margaritę Siergiejewnę do odejścia.

Oleg zastosował się do planu: kupił nowe ubrania, wodę kolońską, a nawet zainteresował się kosmetykami. Nagła zmiana w jego zachowaniu zaniepokoiła również jego żonę, i jej teściową. Marina, która nie rozumie przemiany Olega i podejrzewa go o niewierność, zwierzyła się Julii.

Ta zasugerowała, że Oleg mógł mieć romans z inną kobietą z powodu długiego pobytu teściowej. Oczywiście Maryna, zaniepokojona taką możliwością, postanowiła spróbować poprawić swoje relacje z mężem. Kiedy wieczorem Oleg wrócił do domu, zastał romantyczną kolację przygotowaną przez Marinę, która powiedziała mu, że jej matka wróciła z pilnej podróży służbowej.

Plan zadziałał! Jednak ta ulga była krótkotrwała, ponieważ Oleg dowiedział się, że jego własna matka planuje odwiedzić ich na dłuższy czas. Zdeterminowany, by zapobiec powtórzeniu się takiej sytuacji, Oleg zaczął myśleć z wyprzedzeniem: jak mógłby się upewnić, że wizyta jego matki będzie krótka i nie zakłóci harmonii rodzinnej?

Related Posts