Była kelnerką na weselu byłego męża. Tej nocy otrzymała kopertę od jego matki

Nie musimy chyba przypominać, że w życiu wszystko może się zdarzyć. Nie na darmo mówi się, że życie pisze najbardziej nieprzewidywalne scenariusze.

Niestety, nie wszystkie małżeństwa potrafią się przyzwoicie rozstać i zachować dobre relacje, a sytuacji nie uratuje nawet dziecko. Dokładnie to przydarzyło się bohaterce naszego artykułu.

Zaledwie rok po ślubie jej mąż oznajmił jej, że jego uczucia ostygły i nie może dłużej mieszkać z nią pod jednym dachem. Nie powstrzymała go nawet wiadomość o ciąży.

Płacił alimenty, ale dochody rodziny były tak skromne, że biedna dziewczyna musiała pracować na dwa etaty i podejmować się dorywczych prac, aby utrzymać siebie i dziecko.

W weekendy zwykle pracowała jako kelnerka na bankietach i otrzymywała za to dobre pieniądze. Dlatego też, gdy po raz kolejny zaoferowano jej możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy na weselu, chętnie na nią przystała.

Tego dnia, gdy zebrali się już wszyscy goście, nasza bohaterka zobaczyła, że jej były mąż siedzi przy głównym stole ze swoją nową dziewczyną. Wydawało jej się, że grunt usuwa jej się spod nóg. Myślała już o rzuceniu pracy i jak najszybszej ucieczce.

Potem chciała zdemolować to miejsce i rozbić tort urodzinowy na twarzy tego niezdolnego mężczyzny. Rozważała rzucenie pracy i ucieczkę tak szybko, jak tylko mogła.

Ale potem zmieniła zdanie, ponieważ miała własne cele, a do tego potrzebowała pieniędzy. W rezultacie zebrała się w sobie i poszła do pracy. Było to bardzo niezręczne, ponieważ wielu gości ze strony pana młodego ją rozpoznało, a niektórzy z nich rzucali jej zabawne spojrzenia.

Ale wydarzenie przebiegło gładko i bez żadnych skandali. Już miała wychodzić, gdy podeszła do niej była teściowa i wręczyła jej kopertę. Nie otworzyła jej na miejscu, ale zrobiła to dopiero po powrocie do domu. A kiedy otworzyła kopertę, znalazła w niej dwadzieścia pięć tysięcy rubli i list, w którym matka jej byłego męża dziękowała jej za mądrość, powściągliwość i za to, że nie zrobiła tam sceny.

Related Posts