Ojciec Iryny był kategorycznie przeciwny jej związkowi i robił wszystko, co w jego mocy, aby ich rozdzielić.

Matka Iryny zawsze bała się, że jej córka zakocha się w żołnierzu, doskonale wiedząc, jak często takie związki łamią serca kobiet w ich małym miasteczku.

Pomimo rzadkich przypadków małżeństw, wszyscy zgadzali się, że romanse z oficerami są nierozsądne. Jednak Ira w końcu przekonała się, że Andrei, młody porucznik, którego przedstawiła jej przyjaciółka Tanka, nieodparcie ją pociąga.

Ich potajemne spotkania i namiętne listy były spełnieniem młodzieńczych marzeń. Jednak prawda nieuchronnie wyszła na jaw i ojciec Iriny dowiedział się o jej związku, wywołując rodzinny skandal. Podjął surowe środki, aby chronić Irinę przed Andreyem, wierząc, że ją chroni.

Jednak miłość młodych ludzi stawała się coraz silniejsza i nadal znajdowali sposoby na potajemne spotkania.

Pewnego dnia, gdy rodzice Iryny wyjechali, ona i Andrij skorzystali z okazji, by być razem. Ich szczęście trwało jednak krótko, gdy jej ojciec niespodziewanie wrócił i zastał ich razem. Wściekły, zabronił Andriejowi zbliżać się do córki.

Pomimo zakazu, miłość Andrieja pozostała niezachwiana. Codziennie pisał do Iryny listy, które w końcu zmiękczyły nawet serce jej ojca.

Zdając sobie sprawę ze szczerego uczucia Andrija, w końcu zaprosił go do siebie, aby lepiej go poznać. Po tym, związek mógł rozkwitnąć w pełni.

Kiedy służba Andrija dobiegała końca, obiecał wrócić po Irę.

Kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży, z niecierpliwością czekała na ich spotkanie i ślub. Jednak w długo oczekiwanego sylwestra Andrij nie pojawił się na dworcu autobusowym, a Ira obawiała się najgorszego.

W końcu jednak Andrij przyjechał autostopem, wyjaśnił swoje spóźnienie i potwierdził swoją lojalność wobec Iry. Ich ślub odbył się w lutym, a latem urodziła im się córka. Teraz para, zbliżając się do perłowej rocznicy ślubu, nadal świętuje swoją miłość, zwłaszcza w Sylwestra.

Related Posts