Historia o tym, jak babcia sprzedała wszystkie swoje kwiaty z przebiegłością i miłością

Babcia Swietłana, znana z tego, że szybko sprzedaje wszystkie swoje bukiety, po raz kolejny przebiła konkurencję. Jej miejsce w pobliżu kina, gdzie często chodzą pary, wydawało się idealne do sprzedaży kwiatów. Jednak jej skromne bukiety nie zawsze były lepsze od innych. Pewnego wieczoru przeszła obok niej młoda para, Vova i Elena.

Lena podziwiała kwiaty, ale Vova wahał się, powołując się na ich mały rozmiar i wysoką cenę. Kiedy zdecydowali się pójść dalej, Swietłana potajemnie zaproponowała Wowie, że kupi od niej kwiaty za sto hrywien, udając, że cena się nie zmieniła. Zawstydzony, ale wdzięczny Wowa przyjął ten gest i kupił bukiet dla Leny, udając, że był to jego pomysł na wsparcie małej emerytury Swietłany. Jej konkurenci zakwestionowali metody Swietłany, oskarżając ją o manipulowanie klientami w celu zwiększenia sprzedaży. Niezrażona Svitlana spakowała swoje rzeczy i udała się do domu, zatrzymując się, by kupić artykuły spożywcze i ciasto za zarobione pieniądze. W domu, jej mąż żartobliwie zauważył jej skromne dochody i stał się podejrzliwy,

Powiedziano jej, że rozdała za dużo kwiatów. Svitlana odrzuciła ten komentarz na bok, czując się zadowolona ze swoich działań i pomyślała o robieniu na drutach skarpetek dla dzieci następnym razem, nie martwiąc się zbytnio o zarabianie pieniędzy. Czerpała radość z pomagania innym i robienia tego, co kochała, a pieniądze były tylko miłym dodatkiem.

Related Posts