Kochanka mojego męża spodziewa się bliźniaków, ale nie chce niszczyć naszej rodziny. Po raz pierwszy znalazłam się w tak trudnej sytuacji.

Mój mąż jest młodszy ode mnie o 6 lat i jesteśmy małżeństwem od 18 lat. Mam 46 lat i 24-letniego syna z poprzedniego małżeństwa, który mieszka oddzielnie. Mój mąż i ja mamy razem dwóch synów w wieku 6 i 12 lat. Około 7 lat temu mój mąż miał romans z kobietą. Rozstali się, ale później spotkali się ponownie w pracy. Jakiś czas temu dowiedział się, że jego kochanka jest w ciąży z bliźniakami, których ojcem jest on. Zarówno ona, jak i my jesteśmy stabilni finansowo, więc praktyczne aspekty wychowywania dzieci nie są dla nas problemem. Mój mąż wyraził

miłość do mnie, naszych dzieci, a także do niej i jej nienarodzonych bliźniąt, czując się winny, że nie powiedział mi wcześniej o związku. W końcu spotkałam się z nią, aby omówić sytuację. Jak się okazało, była dwukrotnie zamężna i wolała mojego męża tylko jako “odległego” ojca, który nie ingerowałby w jej życie. Chciała utrzymać nasze obecne relacje rodzinne bez zmian. Stopniowo zacząłem akceptować sytuację, nie chcąc robić scen ani zakłócać relacji naszych dzieci z ojcem.

Mimo to trudno mi zaakceptować myśl, że mój mąż ma drugą rodzinę. Nadal go kocham i nie jestem zainteresowana zaczynaniem od zera. Ze swojej strony nie jestem skłonna do niewierności ani przypadkowych związków. Nie nienawidzę jego kochanki: nie zmusza go ani nie manipuluje sytuacją. Ale zrozumienie wszystkiego nie łagodzi mojego bólu. Mogę się tylko zastanawiać, jak wybrnąć z tej trudnej sytuacji.

Related Posts