Mój zięć, który jest dumny ze swojej niezależności, mieszka w wynajętym mieszkaniu opłacanym przeze mnie i odmawia udziału w moich “spotkaniach”, powołując się na swoją męską dumę.

Mój zięć, który szczyci się swoją niezależnością, ostatnio wywołał poruszenie swoim zachowaniem. Pomimo tego, że mieszka w wynajętym mieszkaniu, za które ja płacę, odmawia uczestniczenia w moich “spotkaniach”, powołując się na swoją męską dumę. Kiedy moja córka wyszła za niego za mąż, zasugerowałem, aby zamieszkali w moim trzypokojowym mieszkaniu, aby zaoszczędzić pieniądze. Odmówił, nalegając na mieszkanie osobno, aby zapewnić sobie niezależność.

“Nie będę miał nic do powiedzenia. Mieszkanie twojej matki to jej zasady, a ja nie chcę ich omijać” – argumentował. Ich pragnienie niezależności było dla mnie w porządku, zwłaszcza że nie przepadałem za moim szwagrem. Wszystko zmieniło się jednak, gdy moja córka zaszła w ciążę. Cierpiała na poważne objawy ciąży, co doprowadziło do zwiększenia wydatków i zmniejszenia dochodów. Pomimo tych trudności, mój zięć nie

“Jestem mężczyzną. Wstydzę się prosić matkę o pieniądze” – powiedział, ignorując fakt, że jego żona prosiła o wsparcie finansowe swoją matkę, czyli mnie. Sfrustrowany, skonfrontowałem się z nim podczas wizyty, kwestionując jego zdolność do utrzymania rodziny. Obraził się, trzasnął drzwiami i wyszedł, co uznał za “męski” gest. “Mamo, dlaczego mu to robisz? On się stara” – broniła go moja córka. Straciłam cierpliwość. Powiedziałam jej, że zapłacę czynsz w tym miesiącu, ale nie więcej. Zaproponowałam, że będę ich wspierać, jeśli się do mnie wprowadzą, łącznie z przyjęciem zięcia. Ale gdyby zdecydowała się bronić jego dumy, musieliby polegać tylko na nim.

Related Posts