Oksana robiła wszystko, by trzymać syna z dala od Marty. Ale na starość żałowała wszystkiego, co zrobiła.

Oksana wyszła za mąż późno, woląc Walerija od wielu innych panów młodych, mimo że ten nie był w stanie nic jej zaoferować. Rok później urodził im się syn Nazar i w końcu udało im się zaoszczędzić na dom i samochód. Minęło wiele lat. A teraz, kiedy Nazar zaczął spotykać się z prostą i skromną dziewczyną, Martą, Oksana zdecydowała, że powinien poślubić córkę jej współpracownika, Jewheniję, więc zadzwoniła i okłamała Martę, że Jewhenija jest w ciąży z dzieckiem Nazara.

Marta zniknęła. Po dalszych namowach matki Nazar poślubił Jewheniję, ale ich związek nie wypalił. W rezultacie Nazar przeprowadził się do Polski, gdzie ponownie spotkał się z Martą. Wznowili swój związek, a kiedy Nazar wrócił do domu, prawnie rozwiódł się z Jewheniją i przyprowadził Martę do swoich rodziców, ogłaszając ich małżeństwo i oczekiwane dziecko. Mimo że Marta urodziła zdrowe bliźnięta, zabroniła Oksanie widywać się z nimi z powodu dawnych uraz.

Po latach, gdy Oksana zachorowała i potrzebowała opieki, Nazar przynosił jedzenie i lekarstwa, ale Marta nigdy jej nie odwiedziła. Oksana chciała zobaczyć swoje wnuki i przeprosić, ale Marta nie ustąpiła, pozwalając tylko swoim synom pożegnać się z babcią. Kiedy przyjechali, Oksana już nie oddychała, trzymając ich zdjęcia w dłoniach, z zaschniętymi łzami na twarzy.

Related Posts