Matka Marii była przeciwna jej związkowi z Vadymem, nie podając żadnego powodu. Pewnego dnia, po kolejnym nieuzasadnionym wybuchu złości matki na Vadyma, Maria postanowiła poważnie z nią porozmawiać.

Maria spotykała się z Vadymem od około roku, ale jej matka zawsze była przeciwna ich związkowi. Nigdy nie wyjaśniła powodów swojego niezadowolenia, co uczyniło sytuację jeszcze bardziej zagmatwaną i trudną dla Marii.

Relacje między matką a córką stały się szczególnie napięte po tym, jak jej matka ponownie wypowiedziała się negatywnie o Vadymie podczas jednego z rodzinnych obiadów. “Nie rozumiem, co widzisz w tym facecie. On wcale nie jest dla ciebie dobry” – powiedziała ostro matka, gdy Maria wspomniała o swoich weekendowych planach z Vadimem.

“Mamo, dlaczego zawsze tak mówisz o Vadimie? Co dokładnie ci się w nim nie podoba?” zapytała Maria, czując narastającą irytację. “Po prostu wiem, że potrzebujesz kogoś lepszego” – odpowiedziała jej matka, nie chcąc kontynuować rozmowy. Ta rozmowa była dla Marii ostatnią kroplą. Zdecydowała, że nadszedł czas na poważną rozmowę z matką i poznanie powodu jej odrzucenia Vadyma. Następnego dnia usiadły przy kuchennym stole i Maria rozpoczęła rozmowę: “Mamo, chcę zrozumieć, dlaczego tak traktujesz Vadima. Naprawdę go kocham”. Matka zamilkła na chwilę, westchnęła i spojrzała na córkę z politowaniem w oczach. “Chodzi o to, że bardzo przypomina mi twojego ojca,kiedy był młody. Twój ojciec również był czarujący i zabawny, ale później stał się nieznośny i niegrzeczny. Obawiam się, że to samo stanie się z tobą”. Maria była zszokowana tą rewelacją. Zdała sobie sprawę, że jej matka działa ze strachu i troski o nią.

“Mamo, rozumiem twoje uczucia, ale Vadim jest zupełnie inną osobą. Daj mu szansę to udowodnić”. Po tej rozmowie matka i córka zaczęły się lepiej rozumieć. Matka Marii, choć nadal nieufna, stopniowo zaczęła akceptować Vadima, widząc, jak szczęśliwa jest jej córka.

Related Posts