“Ona nigdzie się nie wybiera. Kto jej potrzebuje z trójką dzieci?” – oświadczył mój mąż.

Mój mąż ma bliskiego przyjaciela, Mikołaja. Kilka lat temu ożenił się z dziewczyną starszą od niego o dziesięć lat. Pracowali w bardzo dużej firmie i poznali się podczas noworocznej imprezy firmowej. Ich związek szybko się rozwinął i zaledwie trzy miesiące po tym, jak się poznali, Nikolai oświadczył się jej. W krótkim czasie udało mu się spłodzić z nią trójkę dzieci. Po urlopie macierzyńskim Nadiia została zmuszona do rezygnacji z pracy i pozostania w domu z dziećmi. Zajmuje się wychowywaniem dzieci i obowiązkami domowymi. Mykoła pracuje i utrzymuje całą rodzinę.

Gdybym nie słyszała jego rozmowy z moim mężem, pomyślałabym, że mają idealny związek. Ale nie wszystko jest tak gładkie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Nikolai wypowiada się negatywnie o swojej żonie. Mówi, że jest niedobra, niewystarczająco dobra i ogólnie obrzydliwa. Mówi, że zapomniała, że jest nie tylko matką, ale także żoną. Mówi, że w ogóle nie dba o swojego męża.

Oskarżyłem ją o to, że jest zbyt zmęczona i znużona pod koniec dnia, mimo że nic nie robi i po prostu siedzi w domu przez cały dzień. Znam Nadiyę osobiście i odwiedzałem ją wiele razy. Jest spokojną i schludną dziewczyną. Jej dzieci są zawsze zadbane i schludne. Jej dom jest zawsze czysty i schludny. I jest świetną kucharką. Nie dziwi mnie więc, że pod koniec dnia może być bardzo zmęczona i opadać z sił.

W końcu zrobienie wszystkiego zajmuje dużo czasu i energii. A ten bezsenny mężczyzna zażartował też do mojego męża, że w nocy śpi ze zdjętymi nogami i w ogóle nie reaguje na jego pieszczoty. On nawet nie podejrzewa, że jedna gosposia czy niania może rozwiązać wszystkie jego problemy. Oczywiście nie przychodzi mu to do głowy, ponieważ łatwiej jest obwiniać innych za swoje problemy, niż próbować je rozwiązać.

A kiedy ostatnio Mykoła przyszedł zobaczyć się z moim mężem, powiedział, że jest zmęczony wenadycznymi związkami. Miał nawet stałą dziewczynę. Mój mąż zadał mu bardzo rozsądne pytanie o to, co by się stało, gdyby jego żona się o niej dowiedziała. A on odpowiedział, że nie ma wątpliwości, że jego żona zniosłaby wszystkie jego wybryki. Jest matką wielu dzieci – nigdzie się nie wybiera! Kto jej potrzebuje z trójką dzieci?

Related Posts