Moja przyszła synowa zaskoczyła mnie swoim zachowaniem podczas naszego pierwszego spotkania. Co ona sobie wyobrażała?

Mój syn i jego narzeczona przyjechali w sobotę o czternastej na obiad. Mieliśmy się wtedy spotkać w domku na wsi. Ugotowałam pyszny posiłek, upiekłam ciasto i zrobiłam kilka przekąsek. Mój mąż również pomagał, biegając do sklepu. Wszystko było gotowe na przybycie naszej przyszłej synowej. Sama nakryłam do stołu, pozostało tylko rozłożyć serwetki.

Kiedy zawołałam Natalię, żeby mi pomogła, nawet nie zwróciła na to uwagi. Pomyślałam, że może mnie nie usłyszała. Kiedy skończyliśmy jeść, Szymon wstał razem z nią i poszli w stronę lasu, chcąc odpocząć.

Musieliśmy z mężem posprzątać i pozmywać naczynia. Postanowiliśmy wypić herbatę w altanie. Natalia i ja pokroiłyśmy kanapki, a mój mąż i syn zaczęli rozpalać ogień. Kiedy poprosiłam ją ponownie o pomoc, powiedziała, że nie chce nic robić, kiedy jest gościem, to jest jej zasada. Nie chce zrobić nic złego ani zepsuć czegoś, ponieważ każdy ma swoją własną rutynę. Czy możesz to sobie wyobrazić? Podczas kolacji to samo się powtórzyło. Mój mąż i ja ponownie umyliśmy naczynia i posprzątaliśmy, ona leżała na fotelu i cieszyła się życiem.

Wieczorem czułam się zmęczona, Szymon dopiero wtedy zauważył, że jestem na skraju wyczerpania i zaczął mi pomagać. Mój mąż też był zmęczony. Następnego ranka zjedli śniadanie i wyszli. Wpadłam w szał, jak mogli się tak zachować?

Nasi przyjaciele i krewni zawsze przychodzą do naszego domku i wszyscy pomagają sobie nawzajem, bo trudno jest jednej osobie robić wszystko samemu. Teraz nie wiem, czy porozmawiać z synem i powiedzieć mu, żeby trzymał się z dala od tej dziewczyny? Może powinnam być cierpliwa, bo jest po prostu niedoświadczona, nie powinnam jej od razu atakować? To trudna sytuacja, nie wiem, co myśleć i robić.

Related Posts