Postanowiłem podejrzeć przyszłych swatów. Podsłuchałem ich rozmowę i poznałem straszny sekret

Moi przyszli teściowie mieszkają obok nas. Przed ceremonią planowałem ich odwiedzić, aby dowiedzieć się kilku rzeczy o nadchodzącym ślubie. Nasze dzieci były kolegami z klasy. Potem Kolya przeszedł na studia niestacjonarne. A Lydia (jak się niedawno dowiedzieliśmy) poszła na urlop macierzyński.

Chociaż sytuacja nie była zbyt jasna, postanowiliśmy zorganizować wesele dla tej pary. My, obie rodziny, mamy średnie dochody, ale mieliśmy wystarczająco dużo pieniędzy na skromne wesele. Postanowiłem więc pojechać do nich i porozmawiać o nadchodzącym ślubie. Na ich podwórku gęsto rosną drzewa, więc nie widać z niego ulicy. Zbliżając się do bramy, podsłuchałem ich rozmowę: “A co, jeśli urodzi się dziecko, które nie wygląda jak żadne z rodziców, a Kolya coś podejrzewa? “To nie zadziała w ten sposób, Katia”, ojciec mojej przyszłej synowej mówił swojej żonie, “Musimy trzymać język za zębami. Choćby nie wiem co, nie możemy nikomu o tym powiedzieć”. Słysząc to, natychmiast pobiegłam do swojego pokoju i zapomniałam, o czym chciałam z nimi rozmawiać. Okazało się jednak, że teściowie zauważyli mnie i przyszli do mnie wieczorem.

“Zaoferowali mi dużo pieniędzy za milczenie.” “Widzisz, jak nasze dzieci są w sobie zakochane po uszy. Nie możemy zrujnować ich związku. Wychowają to dziecko, a potem dadzą mi drugiego wnuka”.

Po rozmowie swatka położyła na szafce 15 tysięcy dolarów. Przyjąłem pieniądze. Na pierwszy rzut oka było to podłe z mojej strony, ale miałem swoje powody. Za te pieniądze zorganizowaliśmy wymyślne wesele dla naszych dzieci, wyremontowaliśmy dom moich rodziców, aby dzieci mogły w nim zamieszkać. Resztę wydaliśmy na drogie leki dla mojego najmłodszego syna, który jest chory i ich potrzebuje. Powiedziałem rodzinie, że pieniądze przysłała mi ciotka z Niemiec. Być może moje działania były niemoralne, ale wierzę, że dziecko to wciąż dziecko, jest niewinne i ma prawo do życia w pełnoprawnej rodzinie. Wierzę też z całego serca, że mój syn i jego rodzina będą żyli razem długo i szczęśliwie. Proszę o to Boga każdego dnia. Te pieniądze pomogły nam wyjść z wielu trudnych sytuacji. Zatrzymam je na zawsze i kocham mojego najstarszego wnuka jak własnego.

Related Posts