Rita myślała, że Sasha ją zdradza. Kiedy mu powiedziała, poprosił o czas – i wrócił 10 dni później z kopertą w rękach

Rita otworzyła oczy i zadrżała. W mieszkaniu było bardzo zimno. Spojrzała na zegar: była 2 nad ranem. Odwróciła się na drugi bok i przejechała dłonią po drugiej połowie łóżka – było zimne. Więc Sasha jeszcze nie wrócił do domu. Usiadła na łóżku. Prawie 10 lat szczęśliwego życia razem, wspólny syn. A teraz jej mąż ją zdradza. I zdradza ją tak otwarcie.

Nie odbiera telefonów i nie przychodzi na noc. Nagle usłyszała przekręcanie klucza w zamku. Jej mąż wrócił. Wstała z łóżka i wyszła na korytarz.

“Cześć,” wyszeptał Alexander, “dlaczego nie śpisz?” “Mówisz poważnie?” odpowiedziała Rita, “dlaczego nie śpię? Jest druga nad ranem, a mój mąż właśnie wrócił do domu. Myślisz, że to normalne? – Był spóźniony w pracy. Mówiłem ci, mam dużo pracy.” – Sasha, nie mogłaś wymyślić czegoś bardziej realistycznego? – Rita – Alexander spojrzał błagalnie na żonę – Cóż, moja bateria jest rozładowana – Byłaś u kowbojki?

Tak? Rita, skąd ci to przyszło do głowy? Myślisz, że to zmyśliłaś? Spóźniasz się już prawie dwa miesiące. Nigdy wcześniej tego nie robiłaś. Co mam sobie pomyśleć? Mężczyzna wzruszył ramionami: “Nie mam innego. Nie chcę już walczyć. Dziś będziesz spał na kanapie. A jutro pójdziemy złożyć pozew o rozwód.

– “Rita, proszę, poczekaj”, poprosił Ołeksandr, “Jestem zmęczony. Zawsze cię nie ma. Nie bierzesz udziału w życiu rodziny. Poszedłem spać. Rano Ołeksandr nie czekał, aż żona się obudzi. Wstał wcześnie i poszedł do pracy. Rita przygotowała syna, zabrała go do szkoły i poszła do pracy. Przez cały dzień była zdenerwowana. Przyjaciółka Rity, Tonya, natychmiast zauważyła, że coś jest nie tak: “Znowu problemy z Sashą? Wczoraj wrócił do domu około drugiej nad ranem.

I jak zwykle nic nie wyjaśnił.” “Napij się herbaty” – powiedziała jej przyjaciółka. Rita wzruszyła ramionami. Nie sądzę, żeby przyniosło ci to wiele szczęścia.” – Ale nikt mnie nie zdradza. Nie wiem. Sasha i ja zawsze byliśmy w porządku. To tak, jakby został zastąpiony w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.” – Oczywiście, f**k – powiedziała moja przyjaciółka – Jakby nie poszedł na lewo, a ty się tak nie zachowywałeś… – Wiesz, Tonya. Pewnie jeszcze dzisiaj z nim porozmawiam. Zadzwonię do mamy i poproszę, żeby odebrała mojego syna ze szkoły. Rita wróciła do domu i znalazła na kuchennym stole liścik od męża.

“Nie chcę się z tobą rozstawać. Ale nie mogę ci jeszcze nic powiedzieć. Wyjeżdżam z domu. Zatrzymam się u przyjaciół. Wrócę za kilka tygodni i wszystko wyjaśnię. Zobaczysz.” Rita bezsilnie opadła na krzesło. Co robić? Denerwowała się, ale nic nie mogła zrobić. Minęło dziesięć dni. Była sobota. Kiedy Rita otworzyła oczy, było już około jedenastej. Z przerażeniem podskoczyła na łóżku. Gdzie był Andrij?

Zwykle budził ją około dziewiątej. Rita szybko znalazła telefon i wybrała numer mamy Saszy – Jest Andriej? – Tak. Nie martw się. Sasza już poszedł do domu. Myślałam, że do ciebie zadzwoni, żeby ci powiedzieć, że bezpiecznie dotarli na miejsce. Ale chyba zapomniał… – W porządku. Dziękuję. Rita mogła tylko czekać. Alexander wrócił do domu godzinę później. Przystojny i z ogromnym bukietem czerwonych róż. – Co się dzieje? – Zapomniałaś? – zapytał. – Dzisiaj jest nasza rocznica ślubu. Rita aż sapnęła.

W natłoku zmartwień zapomniała o tym. Powiedziałaś, że wszystko mi opowiesz, jak dojedziesz. – Tak, powiem. Po pierwsze, to dla ciebie, a po drugie, szykuj się, idziemy do restauracji. W końcu dziś mija dziesięć lat.” – Sasza, obiecałeś wszystko wyjaśnić…

– Rita, pracowałem. Znalazłam drugą pracę. Mieszkałem u rodziców. Chciałem dać ci prawdziwy prezent. Więc teraz zjemy lunch, pójdziemy na spacer, a potem popływamy łódką. A to jeszcze nie wszystko. Masz,” i Sasha wręczył jej kopertę. Rita otworzyła ją i sapnęła. “Zrobiłeś to dla mnie?” zapytała zaskoczona. “Przepraszam, że tak się martwiłaś, ale nigdy nie myślałem o zdradzaniu cię. Kocham cię. Jesteś najlepszym mężczyzną na świecie.

Related Posts