Rozpoczęły się przygotowania. Dom był wysprzątany i ugotowany. I wtedy, późnym wieczorem, zadzwonił telefon. Roman powiedział, że nie będzie ślubu, niczego nie wyjaśnił

Lida i Roman mieszkali razem od roku. Ona była wiejską dziewczyną, która nigdy niczego nie widziała, czego nie można było powiedzieć o Romanie. Był facetem ze stolicy, a jego rodzice byli bogaci, ale powiedział, że pieniądze nie są najważniejsze. I tak jak chciała matka Lidy, Roman oświadczył się jej.

Przyszedł do niej z kwiatami i pierścionkiem. Lida poszła do domu matki dzień przed ich spotkaniem, aby przygotować dom na uroczystość, ale następnego dnia Roma nie przyszedł. Zadzwonił i powiedział: “Nie będzie ślubu.”

Nie wyjaśnił nic więcej. Oczywiście jej rodzice byli zdenerwowani, a Lida pojechała pierwszym pociągiem do ukochanego. Musiała dowiedzieć się, dlaczego długo oczekiwane wydarzenie zostało odwołane.

Kiedy wróciła do domu, zdała sobie sprawę, że on już się spakował i wyprowadził, i spotkali się w kawiarni: “Widzisz, jadę do Ameryki. Mam szansę. Nie chcę robić ci nadziei na powrót i ponowne spotkanie, więc podjąłem tę decyzję”. Wyjechał, a Lida dowiedziała się, że jest w ciąży. Mówi o tym swojemu kochankowi, ale on nic nie mówi. Postanowiła zagryźć ludzi. Urodziła piękne dziecko.

Rodzice zabrali córkę do swojej wioski. Oczywiście nie żyło im się dobrze, ale zawsze mogli nakarmić dziecko. Cała wioska pomagała. Ale najbardziej pomógł sąsiad, Vitia, który zawsze był zakochany w Lidzie. Przyniósł nawet wózek inwalidzki dla dziecka.

Zawsze był przy niej, nawet kiedy Pietia poszedł do pierwszej klasy, kiedy był chory i kiedy Lida była chora, nigdy nie opuścił rodziny. Rozumiała i wiedziała, że Vita ją lubi, ale nigdy się nie oświadczył. A potem Roma postanowił wrócić, przyjechał nawet do wioski. Zaproponował Lidzie ponowne spotkanie, a Lida postanowiła spróbować zacząć od nowa dla dobra syna. Ale to się nie udało, ciągle się kłócili. A on nie mógł zaakceptować swojego syna, stał się zbyt rustykalny podczas jego nieobecności. Wrócili do rodziców, a radość chłopca nie znała granic, gdy zobaczył Witię. Tak, teraz są rodziną. Pobrali się sześć miesięcy później. Jego własny ojciec nawet nie pamięta syna.

Related Posts