Planując życie z Semenem, Anya od razu stwierdziła, że nie rozważa macierzyństwa. Dziecko się urodziło, ale jej instynkt macierzyński nigdy się nie obudził.

Marta, która nie potrafiła jeszcze chodzić, czołgała się wśród swoich zabawek, podczas gdy jej matka Anya leżała na kanapie, pochłonięta telefonem. Zaciekawiona Marta podczołgała się do kota i złapała go za ogon, ale w zamian otrzymała lekkie drapnięcie. Pomimo obojętnej reakcji Anyi, Marta głośno płakała z powodu zadrapania. Anya, która nigdy nie chciała mieć dziecka, nigdy nie czuła, jak budzi się w niej instynkt macierzyński. Urodzona w skromnej rodzinie, dorastała i zdała sobie sprawę, jak trudno jest wychowywać dzieci w ciasnym mieszkaniu.

Jako nastolatka przeprowadziła się do bardziej przestronnego mieszkania w centrum miasta, gdzie ciągły hałas z ruchliwego placu zabaw tylko wzmocnił jej niechęć do macierzyństwa. Marząc o podróżach, Anya została przewodnikiem wycieczek i poznała Semena podczas stażu w biurze podróży. Pobrali się, a Anna stanowczo stwierdziła, że w ich najbliższych planach nie ma dzieci. Pomimo nacisków ze strony społeczeństwa i rodziny, trzymała się swoich zasad, dopóki nie zaczęły się globalne blokady. Zawiesiła swoją karierę podróżniczą,

Anya uległa presji i przestała brać tabletki, w wyniku czego zaszła w ciążę z Martą. Przez całą ciążę Anya doświadczała silnego dyskomfortu, nie czując nawet radości z ruchów dziecka. Jej brak zainteresowania macierzyństwem trwał również po narodzinach córki. Kiedy Anya skończyła gotować rybę na obiad, Semen wrócił do domu i zaczął z miłością opiekować się Martą i bawić się z nią. Był jedyną osobą w ich rodzinie, która naprawdę troszczyła się o córkę.

Related Posts