Jako dzieci, moja kuzynka Anya i ja spędziliśmy razem niezliczone godziny, ale pewnego dnia zniknęła. O jej historii dowiedziałem się dopiero po latach.

Jako dzieci, moja kuzynka Anya i ja spędziliśmy razem niezliczone letnie dni, tworząc cenne wspomnienia z rowerami, rolkami i koncertami dla sąsiadów. Przez jakiś czas chodziłyśmy nawet do tej samej szkoły, kiedy Anya została niespodziewanie zostawiona z babcią i nikt nie wiedział, dlaczego rodzice nie odebrali jej po wakacjach. Wiele lat później, na pogrzebie babci, Anya w końcu opowiedziała swoją historię. Jej życie było naznaczone agresywnym zachowaniem ojca wobec matki. Anya mówiła o ciągłym strachu i znęcaniu się, jakich doświadczała ze strony matki,

w tym o poważnym wstrząsie mózgu, w wyniku którego oślepła. Pomimo błagań Anyi, jej matka pozostała, mając nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie ze względu na “pełną rodzinę”. Po ukończeniu szkoły Anya opuściła dom, ale wróciła tylko po to, by opiekować się chorą matką, u której zdiagnozowano nieuleczalną chorobę. W ostatnich dniach życia matki Anya zapytała ją, jak może znosić tak okrutne traktowanie. Odpowiedź matki była rozdzierająca serce: miała nadzieję, że oszczędzi Anyi bólu dorastania bez ojca, tak jak ona dorastała bez niego.

Ojciec Anyi nie zauważył bólu, który spowodował, a nawet oskarżył Anyę o niewdzięczność na pogrzebie matki. Przeżywając traumę, Anya nie była w stanie założyć własnej rodziny, obawiając się, że jej wybranek powtórzy cechy ojca. Ostatni raz widziałam Anyę, gdy przyjechała sprzedać dom babci. Od tego czasu zniknęła z mediów społecznościowych i mogę mieć tylko nadzieję, że ma w życiu więcej spokoju i szczęścia niż jej matka.

Related Posts