Ostatnio Svitlana zaczęła zauważać, że jej mąż wstaje w nocy i długo rozmawia z kimś przez telefon. Nie wie, co robić i jak wybrnąć z tej sytuacji.

Svitlana siedziała na ławce w parku, wpatrując się w swój smartfon, ale jej oczy były pełne niepokoju. Jej przyjaciółka Anna siedziała obok niej, słuchając uważnie.

Svitlana właśnie podzieliła się swoją bolesną historią. “Anno, Michaił i ja mieszkamy jako sąsiedzi od dwóch lat. Nie ma namiętności, nie ma ciepła, wszystko jest formalne” – powiedziała Svitlana, głęboko zamyślona. Anna potrząsnęła głową i odpowiedziała: “To straszne, Swietłana.

Ale możemy spróbować to naprawić, prawda?”. Swietłana powoli potrząsnęła głową: “Nie wiem… Ostatnio on jest

“Wstawał w nocy i rozmawiał przez telefon. Godzinami, Anno, godzinami! I myśli, że tego nie zauważam”. “Zapytałaś go, z kim rozmawia? – Anna spojrzała na nią współczująco. “Próbowałam, ale tylko mnie odprawił, mówiąc, że jest w interesach – westchnęła Svitlana. “Boję się poznać prawdę. A jeśli mnie zdradza? Anna chwyciła ją za rękę, próbując pocieszyć. “Zasługujesz na szczęście, Sveta. Może czas z nim szczerze porozmawiać? A może nawet pójść do psychologa rodzinnego?”. Swietłana spojrzała w zamyśleniu w dal. “Może masz rację. Coś musi się zmienić”. Wieczorem tego samego dnia Swietłana zebrała siły i postanowiła porozmawiać z Michaiłem. Kiedy wrócił do domu, podeszła do niego.

“Mikhail, musimy porozmawiać. Czuję, że się od siebie oddalamy. Co się dzieje między nami?” – zapytała, patrząc mu prosto w oczy. Michaił wyglądał na zaskoczonego, ale też zaniepokojonego. “Swietłana, ja… nie wiedziałem, że tak się martwisz. Tak, mamy problemy, ale myślałem, że sami sobie z nimi poradzimy. “Ale nocne wezwania, Michaile, co to znaczy?” – nalegała Svetlana. Westchnął, jakby chciał zrzucić z siebie ciężar. “Trudno to wyjaśnić. Komunikuję się z kimś… ale to nie jest to, o czym myślisz”. Svitlana spojrzała na niego w oczekiwaniu. Michaił powoli zaczął ujawniać prawdę, co było nieoczekiwane i otworzyło nowy rozdział w ich związku

Related Posts