Vera znosiła przerażające zachowanie babci, ponieważ nie miała dokąd pójść. Jednak rozmowa z ciotką dała jej nadzieję na nowe życie.

Vira często wychodziła z mieszkania we łzach, czując się przygnębiona pomimo udanej kariery i sukcesów córki w nauce. Bała się wracać do domu, gdzie często dochodziło do konfliktów z babcią. Ten dzień nie był wyjątkiem: kiedy wróciła do domu, odkryła, że jej babcia zrobiła zamieszanie bez wyraźnego powodu.

Vera spędziła cały wieczór zastanawiając się, czy wyprowadzić się z córką, czy zostać i opiekować się staruszką. Ten dylemat był zakorzeniony w jej przeszłości. Vera została osierocona, gdy jej rodzice zginęli w lawinie. Od tego czasu wychowywała ją babcia, Tamara Aleksiejewna. Początkowo opiekuńcza, Tamara szybko stała się apodyktyczna, gdy Vera dorastała, kontrolując każdy jej ruch i sprzeciwiając się jej niezależności.

i sprzeciwiała się jej niezależności. Wczesne małżeństwo Very, częściowo w celu ucieczki od uścisku babci, zakończyło się tragicznie, pozostawiając ją wdową.

Przeprowadziła się z powrotem do domu babci, gdzie ponownie spotkała się z ciągłą krytyką i kontrolującą osobowością. Jej wujek Hnat i ciotka Varvara już dawno wyprowadzili się z domu, aby uciec od toksycznego zachowania Tamary. Vera kiedyś rozpoczęła obiecujący związek z Renatem, ale Tamara zerwała go, wywołując scenę w pracy Renata, co doprowadziło do aż do ostatniej przerwy. Ten incydent był punktem zwrotnym dla Viry. Jej córka, widząc uczucia matki, zaproponowała, że się wyprowadzi. Mimo że Vira nie chciała opuszczać starzejącej się babci, w słowach córki dostrzegła nadzieję. Szukając rady, zadzwoniła do swojej ciotki Varvary, która przekonała ją do ucieczki dla własnego dobra. Varvara podała jej przykłady przerażającego zachowania Tamary, a nawet zasugerowała, że stara kobieta mogła odegrać rolę w śmierci męża Very.

W końcu Vera podjęła decyzję: pospiesznie spakowała swoje rzeczy i przeniosła się z córką do domu przyjaciółki nad morzem. Tam rozpoczęła nowe życie, utrzymując z babcią jedynie zdalny kontakt.

Related Posts