Tego wieczoru mąż pojechał w podróż służbową, a Lesia była sama w domu. Nagle zadzwonił dzwonek do domofonu…

Lesia była zamężna od trzech lat. Żyli z mężem całkiem dobrze, ale nie mieli dzieci. Zarówno Lesia, jak i Michał, mieli nadzieję, że Bóg wysłucha ich modlitw i wkrótce pojawi się potomek. Tymczasem para prowadziła ciekawe, bogate życie. Lesia miała młodszego brata, który często wpadał w kłopoty z powodu swojego młodego wieku, braku doświadczenia i charakteru. Ale troskliwa siostra zawsze wyrywała brata z opresji.

Igor był wdzięczny Lesi, ale nie spieszył się ze zmianą.

Tego wieczoru mąż pojechał w podróż służbową, a Lesia była sama w domu. Nagle zadzwonił dzwonek do domofonu, i Lesia pospieszyła do drzwi. “Muszę z tobą porozmawiać”, usłyszała głos nieznajomej. Kobieta otworzyła drzwi i, patrząc na klatkę schodową, czekała na pojawienie się tajemniczej gościny. Lesia była pewna, że to kolejna niespodzianka od brata Igora.

Ale się pomyliła… Wkrótce z windy wyszła młoda dziewczyna, przytulając do siebie dziecko, które miało około sześciu miesięcy. “Dobry wieczór, Ołeksandro Mykołajiwno. Czy mogę wejść?” – powiedziała dziewczyna. Lesia nic nie rozumiała, w jej sercu pojawił się jakiś dziwny niepokój, ale wpuściła dziewczynę. Lesia również przypomniała sobie, że widziała gościń z znajomymi męża. Gdy Lesia spojrzała na dziecko, zaczęła wreszcie coś rozumieć i natychmiast zapytała: “Czy to dziecko Michała?” “Nazywam się Marta. Tak, to jego córka” – przyznała się dziewczyna. “Czy mogę u ciebie przenocować?” – zwróciła się do gospodyni mieszkania Marta. To pytanie oburzyło Lesię, i ledwo powstrzymując się, poradziła dziewczynie udać się do rodziców. Marta zaczęła płakać, mówiąc, że jest sierotą.

Dziewczyna poprosiła o schronienie na kilka dni i zaznaczyła, że Michał nic nie wspominał o żonie. Lesii, czysto ludzko, bardzo współczuła młodej matce. “A co z Michałem? Co on powie, gdy zobaczy cię w swoim mieszkaniu?” – zapytała kobieta. “On nie wróci przez najbliższy tydzień. Michał wyjechał do Turcji z moją znajomą. Widziałam na jej profilu w mediach społecznościowych wspólne zdjęcia z nim. Znalazłam w mieszkaniu, które wynajmował, skrzynkę pocztową z twoim adresem i nazwiskiem. Właścicielka dziś wyrzuciła mnie, bo Michał od dwóch miesięcy nie płacił za mieszkanie. Dostanę pomoc po jutrze, i wynajmę pokój” – z łzami w oczach powiedziała Marta. Lesia drgnęła, bo mąż powiedział jej, że wyjechał w delegację; “Zostań” – powiedziała cicho. Lesia chciała wybaczyć mężowi, ale sam Michał nie bardzo na to liczył.

Po powrocie z tzw. delegacji, nie zaczął niczego tłumaczyć ani przepraszać. Za to powiedział, że to jego życie i będzie nim dysponować, jak zechce. Lesia nie zdecydowała się zatrzymać męża, odszedł, potem prosił o powrót, ale Lesia stanowczo postanowiła, że nie jest dla niej taka osoba. A Marta i jej dziecko wszystko poszło dobrze. Gdy gościła u Lesi, poznała brata Igora. Wkrótce się pobrali. Teraz mają wspaniałą, silną rodzinę. Igor kocha dziecko jak swoje własne. A Lesia, patrząc na ich szczęście, wybaczyła Martę, nawet została chrzestną dla jej córki.

Related Posts